Aktif Karbon Filtre 

Aktif Karbon Filtre

 

 

Organik Su Arıtma cihazlarının Çalışma prensiplerini sizler için anlatmaya başlamıştık. organik Su Arıtma cihazlarında kullanılan filtreler, ve bu Filtrelerin ne işe yaradıkları gibi.

Organik Su Arıtma cihazları nın da Diğer su arıtma cihazları gibi ön üç filtresi Bir Ana ( Membran) filtresi, Ve bir mineral Filtresi bulunmaktadır.

ön üç filtresinden ilki Olan Sedminet Filtre ve İkincisi Granül aktif karbon filtre hakkında, Önceki günlerde sizlere ne işe yaradıklarını ve kullanım amaçlarını anlatmıştım.

Bugünkü Filtremiz ise ön üç filtreden sonuncusu, Aktif Karbon Filtre, Aktif Karbon filtre, Suyun içerisinde bulunana ve suyun rengini, Kokusunu , Tadını bozan maddeleri temizlemekle yükümlüdür. Farkında vardıysanız, Su arıtma cihazında Şebeke suyu her geçtiği filtrede biraz daha incelmiştir. Ve asıl işi yapacak olan Membran filtreye Gelmiştir Sıra. Ön üç filtrenin görevi suyu Membran Filtreye hazırlamaktır aslında.

Bir sonraki konumuzda Sizlere Membran filtrenin çalışma prensibinden ve Reverse Osmosis Systen’deki Öneminden Bahsedeceğiz.

 

 

 

 

Aktif Karbon Filtre Satın Almak için e-ticaret sitenizi ziyaret ediniz. Aşağıdaki logoya tıklayarak ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz.

E tİCARET